Atrakcje w okolicy Lichenia Starego

Ślesin – położony 10 km od Lichenia ośrodek turystyczny z bogatą infrastrukturą turystyczno wypoczynkową - sprawdź. Marina dla żeglarzy, park linowy i wiele, wiele innych.

Konin – 15 km

  • Dla dorosłych, dzieci i młodzieży polecam jedyny w europie park miniatur „Mikroskala”
  •  Najstarszy znak drogowy jest w Koninie, wskazuje podróżnym drogę na szlaku  bursztynowym od 1151 roku.
  • Muzeum w Gosławicach
  • Sanktuaria: w Bieniszewie, Kazimierzu Biskupim, Kawnicach, Starym Mieście, Lądzie…
  • Jeziora: Licheńskie, Gosławickie, Pątnowskie, Mikorzyńskie …..

Kłodawa – ok. 50 km od Lichenia  znajduje się czynna kopalnia soli z najgłębszą na świecie podziemną trasą turystyczną. Kopalnia ta wydobywa 600 m pod ziemią naturalną sól kamienną o barwie białej oraz unikalnej różowej.

Kruszwica -znajduje się 40 km od Lichenia w miejscu gdzie Noteć wpływa do Gopła. Legendarna mysia wieża to jedna z atrakcji tego miejsca . To tu wg legendy król Popiel miał być zjedzony przez myszy.

Wilczyn – ok. 30 km – zabytki architektury sakralnej, czyste, zagospodarowane jeziora, skansen archeologiczny w Mrówkach

TORUŃ – 100 km – miasto Kopernika, krzywej wieży, słodkiego piernika i innych atrakcji. Doskonałe miejsce na jednodniową wyprawę z Lichenia.

Żnin, Wenecja, Biskupin, Gąsawa – położone są ok.  80 km od Lichenia.

W Żninie znajduje się muzeum Ziemi Pałuckiej.

Żnińska Kolej Wąskotorowa, do niedawna regularny środek transportu dla mieszkańców z okolicznych wsi, dziś jest atrakcją turystyczną na trasie: Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa. Wąskotorówka w Wenecji porusza się po szynach o rozstawie zaledwie 600 mm. Są to najwęższe tory kolei publicznej w Europie, Wenecja ma także największe w Europie muzeum kolei zabytkowych parowozów.

Biskupin – następna stacja – Muzeum archeologiczne w Biskupinie stanowi wspaniałą atrakcję turystyczno-naukową dla całej rodziny.

Ciechocinek – uzdrowiskowe miasto położone ok. 70 km od Lichenia , oferuje bogatą gamę zabiegów uzdrowiskowych. Przede wszystkim jednak jest znane z tężni solankowych pośród których spacerują kuracjusze zażywając leczniczego powietrza.

Kórnik – 90 km od Lichenia znajduje się zamek Kórnik. Otoczony pięknym parkiem z niezwykle bogatą gamą roślin znajduje się pod opieką muzeum w Poznaniu i instytutu dendrologii. W zamku znajduje się muzeum, które wraz z parkiem jest doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę z Lichenia.

Uniejów - 70 km- Nowoczesny kompleks uzdrowiskowy z masą atrakcji dla całej rodziny. Baseny zjeżdżalnie i inne atrakcje zapewnią wszyskim świetną zabawę.

Dom Noclegowy „7 Dni”
ul. Wesoła 7, 62-563 Licheń Stary k/Konina

Tel. 63 246-70-95, 502-463-200
www.noclegi-lichen.pl
e-mail: pokoje@noclegi-lichen.pl